A klinikai elektromiográfia az emberi izmok és idegek vizsgálatára szolgáló elektromos módszer. Az utóbbi években a tudományág igen dinamikusan fejlődött, s hazánkban is már jelentős számú gép működik, az ilyen irányú tevékenységhez 2000-től szakorvosi vizsga szükséges. Az elektromiográfia alkalmas a különböző izombetegségek diagnosztizálása, s ezek közül nem egy (pl. myasthenia gravis) csak e vizsgálattal deríthető fel. Az idegek vizsgálatával megállapítható többek között a baleset kapcsán kialakult idegsérülések kezelésének iránya, prognózisa. Jól felderíthetők az igen gyakori ideggyulladások, valamint a kompressziós eredetű alagút szindrómák is, de bizonyos gyulladásos betegségek pl. a Guillain-Barré-szindróma korai diagnózisában is kitüntetett szerepe van.
Részletek a tartalomból:
I.A klinikai elektromiográfia fogalma, jelentősége, javallatai és ellenjavallatai * II. Miográfia: Hagyományos elektromiográfia (nyugalmi aktivitásformák, a motoros egység potenciál jellemzői, maximális akaratlagos innervációra létrejövő minták, automatikus analízisek) * Egyes rost miográfia (jitter vizsgálat, stimulációs jitter vizsgálat, elektromos rost sűrűség mérés) * Makromiográfia * Scanning miográfia. * III. Ingerléses vizsgálatok: Egyes ingerrel végzett vizsgálatok (leggyorsabban vezető mozgatórostok és a leggyorsabban, ill. a leglassabban vezető érzőrostok vezetési sebességének a mérése, késői (F, H, A hullámok, Blink-reflex) * Páros ingerrel végzett vizsgálatok (mozgató és érzőrostok refrakter periódusának mérése, ütköztetéses vizsgálatok, anastomosisok kimutatása) * Repetitív ingerrel végzett vizsgálatok. * IV. Az autonom idegrendszer vizsgálata. A sympathikus boreflex, a légzési aritmia vizsgálata. * V. Technikai ismeretek.
A hiánypótló könyv minden neurológus, reumatológus szakorvos számára alapvető, de az érdeklődő családorvosok is haszonnal forgathatják.
Bolti ár: 3500 Ft Kedvezményes ár: 2700 Ft